Co zawsze chcieli sobie powiedzieć ale nie mogli, bo się nie spotkali. Oto cykliczny komiks filozoficzny, który daje filozofom możliwość przeprowadzenia rozmów na które do tej pory się nie odważyli.
Napisz do autorów
Kolegujemy się
Promujemy się
komiks
Sokrates on Facebook
Blog > Komentarze do wpisu

Zwyciężczyni i filozofy

Iza Głos i Filozofy


 

Oto i jest zapowiedziana przez nas druga część nagrody należna zwyciężczyni konkursu na najlepszą interpretację kartki noworocznej, którą to kartkę wraz z życzeniami w formie wirtualnej wysłali nasi filozofowie do Drogich Czytelników. Pierwszą częścią nagrody była publikacja zwycięskiej interpretacji na kartach bloga. Tych którzy jeszcze się nie zapoznali z tekstem, serdecznie zapraszamy, jest to swoista historia filozofii w pigułce, ale w przeciwieństwie do innych historii filozofii, budzi uśmiech czytelnika. Zaiste rzadka to rzecz, studiowanie filozofii z uśmiecham na ustach.

Dzięki pracy nad tym obrazem autorzy przekonali się zresztą, że nawet tak najdostojniejsi filozofowie jak Arystoteles, wbrew pozorom, mają poczucie humoru i nie boją się z tej zalety korzystać.

Jeszcze raz gratulujemy zwyciężczyni! A wszystkim przesyłamy pozdrowienia!

piątek, 29 stycznia 2010, tylmur

Polecane wpisy

  • Koszmar przedświąteczny

    WYSTĄPILI: GEORGE BERKELEY, DAVID HUME Co spędza nam sen z powiek o tej porze roku? Zaspy śnieżne? Zawieje? Zamiecie? Nic z tych rzeczy. Czym się martwimy? Wiad

  • Cogito ergo sum

  • O jedzeniu

    WYSTĄPILI: PLATON, BENEDYKT SPINOZA *) Uwaga! Odcinek zawiera lokowanie produktu. Produkt (i wiele innych) jest dostępny w zaprzyjaźnionym sklepie internetowym

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Jacek, *.chello.pl
2010/01/31 21:06:18
Niestety nie widać tytułu książki szanownej zwyciężczyni. Czy to Organon czy Wyznania?
-
2010/01/31 21:21:21
Gratulacje!
-
2010/02/01 10:51:00
Arystoteles chyba pierwszy raz występuje.
-
Gość: iza g., *.neospot.pl
2010/02/01 14:51:26
Upomniałam się o niego! ;) A co do książki, Jacku, chodzi o pewien symbol, nie konkretny tytuł - czytam bardzo dużo i zawsze w mojej torbie jakaś ciekawa pozycja się znajdzie, obecnie jest to "De doctrina christiana" obecnego powyżej Augustyna. Poza tym, dzięki za uznanie mojej pracy - sama świetnie się bawiłam pisząc ją :)
-
2010/02/01 19:14:10
Autorzy przyznają, Arystoteles nie pojawił się jeszcze w żadnym odcinku. Coś jest w tym Arystotelesie, że trudno jakość wgryźć się komiksowo w jego system. Ale będziemy się starać, obiecujemy.
-
2010/02/03 00:56:51
Dziękuję za świetnego bloga i jako nowy czytelnik czekam na kolejny konkurs :)

Co do Arystotelesa, to etyka czy rywalizacja napędzająca postęp może być niezłym tematem do komiksu i opowiastki.

Pozdrawiam.
-
2010/02/10 22:11:30
Tomku, dziękujemy za miły komentarz i witamy w gronie czytelników.