Co zawsze chcieli sobie powiedzieć ale nie mogli, bo się nie spotkali. Oto cykliczny komiks filozoficzny, który daje filozofom możliwość przeprowadzenia rozmów na które do tej pory się nie odważyli.
Napisz do autorów
Kolegujemy się
Promujemy się
komiks
Sokrates on Facebook
Blog > Komentarze do wpisu

Dajmon

Ramka 1 Sokrates patrzy pożądliwie na kawałek sera Głos: SOKRATESIE, TO JA TWÓJ DAJMON Głos: SOKRATESIE, NIE WOLNO!   Ramka 2 Sokrates próbuje się ukryć i zjada ser  Ramka 3 Za Sokratesem, który ucieka jak szalony, gigantyczny napis, jak z horroru: NIE WOLNO Sokrates: AAA!

Wystąpił: Sokrates


*)Przypomniało się nam, że kiedyś Sokrates mówił o Dajmonie - takim głosie, który mówi Sokratesowi, czego Sokrates ma nie robić. Jednak nigdy (?) Sokrates nie wyjaśnił, co się dzieje, kiedy głos ten zabroni, a Sokrates jednak ulegnie pokusie. Lecz, to - takie było rozumowanie autorów w trakcie produkcji niniejszego odcinka - że Sokrates czegoś nie powiedział, nie oznacza, że my nie możemy spróbować sobie tego dopowiedzieć.

Tak zatem uczyniliśmy, ale nie można powiedzieć, żebyśmy odnieśli sukces, bo Sokrates uciekł i nie zdążyliśmy go zapytać czy nasza interpretacja jest słuszna. Więc już nigdy nikt się nie dowie jak to było z tym Dajmonem i łamaniem jego zakazu.

niedziela, 18 września 2011, pan-rac

Polecane wpisy

  • Róbta co chceta (powtórka)

      Dzisiaj tylko powtórka, ale temat akurat na czasie a wręcz chyba nawet bardziej niż, kiedy pierwszy raz odcinek się ukazał. Ciekawych, lub chcących sobie

  • Nowe postanowienia

    Wystąpili: Fryderyk Nietzsche, Jan Paweł Sartre Postanowienia noworoczne mają złą renomę. Kojarzone są z wielkimi zobowiązaniami mającymi z dnia na dzień napraw

  • Postanowienia

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/09/20 17:50:14
Sokrates na prostej drodze do bulimii lub innego schorzenia psycho-gastrycznego...
-
2011/09/21 12:44:16
Można też spojrzeć tak: Sokrates o włos od zatrucia pokarmowego. Jak wiadomo zjadanie napotkanego przypadkiem sera z podłogi może się bardzo źle skończyć.
-
2011/09/23 19:32:52
racja, tak też można na te historyjke spojrzec. pewnie to higieniczne uzasadnienie jest w ogole najbardziej pierwotne dla wszelkich nakazow dotyczacych jedzenia, choc przekazywane byly jako religijne, obyczajowe itp