Co zawsze chcieli sobie powiedzieć ale nie mogli, bo się nie spotkali. Oto cykliczny komiks filozoficzny, który daje filozofom możliwość przeprowadzenia rozmów na które do tej pory się nie odważyli.
Napisz do autorów
Kolegujemy się
Promujemy się
komiks
Sokrates on Facebook
Blog > Komentarze do wpisu

Sprzeczne myśli IV

English version

I Ramka Zenon z Elei i Heraklit, mają naprawdę bardzo marsowe miny, idą naprzeciwko siebie. Napięcie wisi w powietrzu. Obydwaj myślą sobie różne rzeczy....  Zenon z Elei: NIC SIĘ NIE ZMIENIA, PRZECIEŻ TO OCZYWISTE Heraklit: WSZYSTKO JEST ZMIENNE, TO JASNE JAK SŁOŃCE II Ramka Dochodzi do wybuchu, widzimy jak ciała filozofów lecą w powietrzu.  III Ramka Filozofy leżą na ziemi przed nimi Ksantypa Ksantypa: JA ZAWSZE POWTARZAM: SPRZECZNE MYŚLI PROWADZĄ DO WYBUCHÓW...TO NATURALNE...NIE, MNIE TO W OGÓLE NIE DZIWI.

Wystąpili: Zenon z Elei, Heraklit z Efezu, Ksantypa


*)Jakiś czas temu poruszaliśmy temat zdziwienia filozoficznego, od którego ponoć wszystko się zaczyna. Ale to zdziwienie filozoficzne, to czasami doprawdy wydaje się być na wyrost. No bo powiedzmy sobie szczerze, ile można się tak dziwić. I czy naprawdę zaraz wszystkim. Litości, bez przesady z tym zdziwieniem. W dzisiejszym, kolejnym już odcinku, o sprzecznych myślach, Ksantypa sprowadza nas na właściwy poziom, przypominając, że zdziwienie ma jednak swoje granice, bo co tu się dziwić, skoro wiadomo, że po walce zawsze jakieś straty muszą być.

Może zamiast stać z otwartą buzią i dziwić się temu co się dzieje, lepiej przygotować jakiś plan jak uporać się z tymi stratami...Albo może nawet wkroczyć do tej walki i powstrzymać tych dwóch rozrabiaków...I tu już, zdaje się, że jedną nogą stoimy w krainie etyki, kiedy samo zdziwienie nie wystarczy bo potrzebne są konkretne rozstrzygnięcia.

niedziela, 04 grudnia 2011, pan-rac

Polecane wpisy

 • Postanowienia

 • Gorszyciel

  *)Brzmi znajomo? No tak, już o tym problemie wspominaliśmy we wpisie Bąk. Zaproponowaliśmy Wam wówczas Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy zabawę w wyobraźn

 • Prawo do kłamstwa

  English version *) Ostatnio często pojawia się u nas Immanuel. Jednak, jak powiadają nic nie dzieje się bez przyczyny. Prawdopodobnie przyczyną tą jest

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: