Co zawsze chcieli sobie powiedzieć ale nie mogli, bo się nie spotkali. Oto cykliczny komiks filozoficzny, który daje filozofom możliwość przeprowadzenia rozmów na które do tej pory się nie odważyli.
Napisz do autorów
Kolegujemy się
Promujemy się
komiks
Sokrates on Facebook
poniedziałek, 16 stycznia 2012

S osamotniony stoi na scenie przed mikrofonem	S1: PANIE I PANOWIE, PRZYSZEDŁEM TU DZISIAJ, ŻEBY POWIEDZIEĆ WAM COŚ NIESŁYCHANIE WAŻNEGO S2: NIESTETY ZAPOMNIAŁEM...ALE KORZYSTAJĄC Z OKAZJI ZAPRASZAM WAS DO GŁOSOWANIA NA NAS W KONKURSIE NA BLOG ROKU 2011, WYSTARCZY WYSŁAĆ SMS O TREŚCI....NA NUMER....

No cóż, nasze bohatery, a tym razem Sokrates we własnej osobie, po raz kolejny postanowiły zawrócić głowę Szanownym Czytelnikom lobbując w konkursie na blog roku. Po prawdzie walka idzie już raczej o dostanie się na drugą stronę w kategorii kultura niż o zwycięstwo, ale na razie im tego nie mówimy. Jeśli więc kto chętny zapraszamy do głosowania.

Ze swej strony autorzy mogą zapewnić, że to już ostatni raz (w tym roku) i przy tej okazji chcieliby podziękować wszystkim, którzy wsparli Filozofy. Fakt, że kilkanaście a może i kilkadziesiąt osób zdecydowało się na gest poparcia dla naszego komiksu wydaje nam się bardzo budujący.

niedziela, 15 stycznia 2012

English version

Ramka 1 Marks chodzi z transparentem”Wyślij sms E00191 na numer 7122” - może to być ta zielona blogowo-rokowa ramka...  Ramka 2 Przechodzi Nietzsche... Fryderyk: CO TY W OGÓLE ROBISZ. W TEN SPOSÓB PRZECIEŻ WSPIERASZ TYLKO WŁAŚCICIELI ŚRODKÓW PRODUKCJI! Marks: O TYM NIE POMYŚLAŁEM... RZUCAM TĘ ROBOTĘ... DZIĘKI.  Ramka 3 Fryderyk bardzo zadowolony z siebie chodzi z transparentem, na którym jest napisane ”Wyślij sms E00191 na numer 7122” Fryderyk myśli: I JUŻ CAŁA NAGRODA ZA ZWYCIĘSTWO W BLOGU ROKU DLA MNIE.

Wystąpili: Fryderyk Nietzsche, Karol Marks


*)I tak to zakończyła się próba przekazania zadania promocji naszego bloga w konkursie na Blog Roku 2011 dosłownie i w przenośni w ręce Karola. Oczywiście mogliśmy się spodziewać, że Karol zamiast skoncentrować się na zadaniu szerzenia idei filozofii komiksowej, skoncentruje się na zagadnieniach społecznych i rewolucyjnych.

Na szczęście w szeregach naszych bohaterów są i tacy, na których można liczyć w każdej sytuacji i zawsze znajdzie się jakiś argument, który ich przekona do działania. Zresztą tym razem Fryderykowi nic nie musieliśmy mówić, on sam uznał, że jeśli zaangażuje się w działania promocyjne, to nagroda za ewentualne zwycięstwo mu się najzwyczajniej w świecie należy. Jeśli jednak nie zwyciężymy, to zapewne Fryderyk nie zapomni wysłać nam rachunku za swoją pracę. Cóż z pokorą przyjmujemy to do wiadomości.

Ale liczymy na to, że działania Fryderyka okażą się skuteczne i sięgniecie, Drodzy Czytelnicy, po wszystkie dostępne w zasięgu wzroku telefony komórkowe i prześlecie sms-y o treści E00191 (e zero zero jeden dziewięć jeden) na numer 7122, koszt sms-a wynosi 1,23. Warto dodać, że dochód z głosowania zostanie przeznaczony na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

 

Serdecznie Dziękujemy

Autorzy

piątek, 13 stycznia 2012

S1: TO MOŻE JAKOŚ TAK, GDYBYŚCIE CHCIELI POMÓC... H1: TO JAKOŚ DZIWNIE BRZMI, TRZEBA BARDZIEJ RADOŚNIE... P1: TO MOŻE: SZANOWNI PAŃSTWO, STARTUJEMY W KONKURSIE.... N2:  FILOZOFY STARTUJĄ W KONKURSIE BLOGROKU 2011, MOŻNA NA NAS GŁOSOWAĆ WYSYŁAJĄC SMS O TREŚCI....NA NUMER...... TO WSZYSTKO.

Filozofy.pl walczą o tytuł Bloga Roku 2011. Zapraszamy wszystkich miłośników mądrości do głosowania na nas. Wystarczy wysłać SMS o treści E00191 na numer 7122, koszt 1,23zł. dochód z głosowania będzie przekazany na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. 

środa, 11 stycznia 2012

Wortal filozoficznyJedyny chyba taki wortal w sieci z dużą ilością aktualności filozoficznych:  www.filozofia.pl

poniedziałek, 09 stycznia 2012

Nietzsche i Sokrates	Sokrates jest zły, że Nietzsche prowadzi...	S1:GRATULUJĘ KOLEDZE, KOLEJNY RAZ NA PORTRECIE KONKURSOWYM. GWIAZDA N1: MA się TO POWODZENIE S2: TYLKO CO TAK PÓŹNO TA NAGRODA SIĘ POKAZAŁA N2: TROCHĘ SIĘ SPÓŹNIŁEM DO POZOWANIA...

Z wielomiesięcznym opóźnieniem, niezależnym (to oczywiste) od Autorów, z przyjemnością publikujemy dzisiaj nagrodę konkursową. Konkurs (http://filozofy.blox.pl/2011/07/Wiem-ze-nic-nie-wiem-jeszcze-raz.html) ogłosiliśmy 19 lipca 2011 roku a pytanie , które zadaliśmy naszym wiernym czytelnikom, brzmiało „skąd pochodzą różne formy dzisiejszego Sokratesa” z tym, że dzisiaj należy słowo „dzisiejszego” zamienić na „ówczesnego”, żeby pytanie miało nadal sens.

Zwycięską, odpowiedź, tyleż ciekawą co skomplikowaną, (stwierdzenie to potwierdził swoim autorytetem sam Sokrates), opublikowaliśmy (http://filozofy.blox.pl/2011/10/Konkurs.html) 7 października na łamach naszego bloga.

A zatem dzisiaj poniżej nagroda konkursowa – portret z ulubionym filozofem zamówiony przez zwyciężczynię.

Anulci.Ka i Fryderyk